Wij voegen sinds kort extra ‘Hy-D’ toe aan onze varkensvoeders. Dit speciale vitamine versterkt het beenwerk van uw varkens. Van moderne zeugen en vleesvarkens verwachten we topprestaties: een hoge, efficiënte groei en hoge melkproductie. Wanneer varkens hard groeien in combinatie met afwijkende omstandigheden bestaat het risico dat de ontwikkeling van het beenwerk achterblijft bij de groei. Met als gevolg pijn, stramheid, een afwijkende beenstand en kreupelheid. Bij hoogproductieve zeugen is het beenwerk nog te vaak reden tot afvoer.
Waarom Hy-D?
Voor de opbouw van sterke botten is vitamine D onmisbaar. Vitamine D in het voer ‘stuurt’ als het ware het calcium, fosfor en magnesium – de belangrijkste bouwstoffen – naar de botten. Volgens de diervoederwetgeving mogen we niet meer dan 2000 IE/ kg vitamine D aan het voer toevoegen, terwijl onderzoek aantoont dat bij moderne vleesvarkens en zeugen soms tekorten kunnen ontstaan. Om dit probleem op te lossen past ABZ Diervoeding sinds enkele jaren in al haar zeugen- en biggenvoeders ‘Hy-D’ toe (spreek uit als ‘haai-die’). Dit is een actieve vorm van vitamine D die een stap efficiënter is in het dier en leidt tot een hoger vitamine D-gehalte in het bloed. Dit kan ook gemeten worden. Zo borgen we, binnen de bestaande wetgeving, een sterk beenwerk van uw varkens.
Het succes van Hy-D voor uw varkens
Vanwege de goede praktijkervaringen met Hy-D, hebben we sinds kort in een aantal opstartkorrels het vitamine D volledig vervangen door Hy-D. Zo geven we biggen na opleg als vleesvarkens iets extra’s mee voor sterk beenwerk. Ook in onze prelacto voeders en lacto zeugenvoeders zijn we volledig overgegaan naar Hy-D als efficiëntere bron van vitamine D. Hiermee ondersteunen we de biest- en melkproductie en proberen we het aantal doodgeboren biggen terug te dringen.
Met de varkensvoeders van ABZ Diervoeding zit u goed!
Wilt u meer weten?
Neem dan contact op met een van onze specialisten varkenshouderij. Zij adviseren u graag!
Team varkens